о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Видеть 30 октября, 13:10

Інший ракурс: 7 книжок, які допомагають легше дивитись на життя

Що читати, щоб змінити власний кут зору

img img

Здається, все навколо сприяє драматизації нашого сприйняття: погода, стрес, біржеві прогнози, фонові теми в телевізорі та громадському транспорті, відстань до наступного літа. Проте є безвідмовний засіб для корекції нашого кута зору — особливі книжки.

Шокова терапія

Сакі, "Фабула"

Під псевдонімом Сакі, який мовою фарсі означає "виночерпій", писав іронічний англієць Гектор Г'ю Манро. Він вважається одним з основоположників літератури "чорного гумору", дехто порівнює його з Оскаром Вайльдом, дехто — з О. Генрі. У будь-якому разі ці порівняння говорять про високу майстерність і гарантоване задоволення від гротескних ситуацій та персонажів, яких і вигадувати не треба: саме життя творить такі сюжети, що письменникам варто лише уважно дивитися та слухати.

Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання

Роальд Дал, "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га"

Думаєте, що людина, яка розповіла дітям про "страх і ненависть на шоколадній фабриці", могла утриматись від того, аби пожартувати по-дорослому? Один з найвідоміших дитячих письменників написав убивчо смішні оповідання з неочікуваними розв'язками.

Несамовито щаслива

Дженні Ловсон, "Віват"

Дехто вважає, що блогерам не варто писати книжки. Але вони просто не читали Дженні Ловсон — ініціаторки руху "несамовито щасливих", яка бореться з цілим "букетом" психічних розладів: від депресії до безсоння, від компульсивного розладу до різних тиків. "Ось кому мало б бути не до сміху", — подумаєте ви. Але ні, якщо вирішити бути щасливим, попри все, і знайти сонячний бік власних страхів, то виходить дуже позитивна книжка і не просто стерпне, а й яскраве і повноцінне життя.

З Елеанор Оліфант усе гаразд

Гейл Ханімен, "Клуб сімейного дозвілля"

Дивакуваті відлюдники не справляють враження щасливих людей, може, це й дійсно так, але дізнатися про це важко. Аж поки в житті таких двох, Елеанор та Реймонда, які зустрілися випадово, не з'являється "пан Випадок", але не щасливий, а нещасний. Врятувавши літнього чоловіка від цього самого нещасного випадку, всі троє розуміють, що доля звела їх зовсім не випадково.

Запроданець

Пол Бейті, "КМ-Букс"

Перед нами гостросатиричний роман лауреата Букерівської премії про те, як зламати систему. А якщо вона не ламається, з неї можна добряче покепкувати. Якщо ти — чорношкірий, то про це тобі нагадають навіть у найдемократичнішому Лос-Анджелесі. Боротися з повзучою сегрегацією? А якщо діяти навпаки? Чорношкірий герой роману вирішує відновити у рідному Діккенсі давно забуту сегрегацію, а якщо це не допоможе, то обіцяє відновити рабство. Скандал? Іноді це здорово змінює кут зору.

Чоловік на ім'я Уве

Фредрік Бакман, #книголав

Всі у захваті від Бакмана, шведського письменника, який пише не про криваві вбивства і маніяків, а про маленьких людей, які втрачають і знаходять сенс життя. Після "Моя бабуся просить їй вибачити" у видавництві #книголав вийшла книга "Чоловік на ім'я Уве". Це історія немолодого чоловіка, який втратив дружину і поступово став абсолютним мізантропом, для якого всі навкруги або легковажні ідіоти, або злісні шкідники. Довго жити в такому недовершеному світі неможливо, тому Уве збирається вчинити самогубство. І, можливо, на одного старого буркотуна стало б менше, якби не галаслива сімейка, що оселилась по сусідству. Їхнє життєлюбство, уважність та підтримка подарували Уве друге життя.

Мерфі і Паркінсон. Закони

Упорядник Ігор Назаренко, "Віват"

Ні, ми не обмежимось істиною про бутерброд, який падає завжди маслом вниз. Є набагато більше прикрих ситуацій, які, з точки зору математики, мають до 50% вірогідності не виникнути. Але виникають. І не треба драми і псування нервів. Це "закони підлості" — змиріться і пожартуйте. Сміх — те, що робить людину людиною.

Читайте також: Нове життя: 7 книжок про кар'єрні зміни