о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Видеть 02 апреля 2019 в 12:09

Затишок: 7 книжок для створення настрою

Що читати, щоб жити у гармонії та спокої

Затишок: 7 книжок для створення настрою Затишок: 7 книжок для створення настрою

Ми стаємо продуктивнішими, якщо маємо можливість вносити зміни у той простір, у якому ми живемо або працюємо, кажуть дослідники. То чому б нам не взятися за переоблаштування наших домівок та офісів? Орієнтири для найкращого результату нам дадуть майстри затишку і комфорту.

Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи

Мік Вікінг, "Клуб сімейного дозвілля"

Подпишитесь на канал DELO.UA

Мік Вікінг — не просто якійсь данський письменник. Він — керівник Інституту щастя, що в Копенгагені. І саме його доклад розповість про те, що таке щастя, адже Данія кілька разів опинялася на перших сходинках Міжнародного рейтингу країн світу за рівнем щастя. Автор пише: "Згідно зі Всесвітнім звітом про щастя від ООH, "базові матеріальні цінності є обов`язковими для щастя, але щойно досягнуто цієї ґрунтовної межі, якість людських взаємин починає відігравати поважнішу роль, аніж матеріальні здобутки". Щодужче люди задоволені своїми стосунками, то більшою мірою вони щасливі". Україна ж у 2019 році посіла 133 місце за рівнем щастя серед 156 країн. Нам є куди рости! Беремо данські поради на озброєння: якщо вжити щодо данців фройдистську термінологію, можна сказати, що хюґе скидається на зацикленість на зручній їжі та безпечних ковдрах. І, можливо, це буде правдою. Хюґе дає змогу вашому внутрішньому відповідальному та виснаженому стресом відмінникові-дорослому трошки відпочити. Розслабитися. Хоч ненадовго. Знаходити щастя в простих задоволеннях і знати, що все буде добре.

Хюґе. Данське мистецтво знаходити щастя

Мері Турелл Сьодерберг, "Book Chef"

Книжка ця дає безліч практичних порад про те, як саме створити той неповторний антураж, щоб щастя не змогло пройти повз вашу домівку. Хюґе — це втілення атмосфери затишку, тепла та спокою. Що потрібно зробити з вітальнею, текстилем, світлом, аксесуарами, як всі ці речі пов`язані з вашим настроєм, причому тут друзі і діти? Користуйтеся посібником з хюґе та перетворіть будинок на місце, де завжди можна відчути себе щасливим!

Лагом. Шведські секрети щасливого життя

Лола Екерстрьом, "КМ-Букс"

Ми вже все зрозуміли про данське про хюґе, деякі вже його створюють у своїх домівках, а хто ще не встиг — має шанс зловити ще новішу тенденцію. Поруч з повним милих дрібничок данським щастям "хюґе" є мінімалістичне шведське "лаґом". Уявляєте каталог Ikea — світло, лакончність, природність, затишок, простір, спокій. Це все — філософія шведів, яка допоможе і вам жити повноцінним життям, бути щасливими і віднайти для себе справжню рівновагу.

Радощі мінімалізму. Як позбутися зайвого, привести життя до ладу та спростити його

Френсін Джей, "КМ-Букс"

Про переваги стриманості та достатності над надлишком та споживацтвом красномовно говорять успіхи деяких країн у створенні задоволених життям громад. Чому б і нам, принаймні, в індивідуальному порядку, не прийняти філософію мінімалізму, щоб жити без марних очікувань, бездумних видатків, гонитви за атрибутами статусу, яка псує стосунки з близькими та позбавляє справжніх радощів? Експертка з прибирання Френсін Джей розповість про те, як позбутись зайвого та отримати змістовніше та більш радісне життя.

Дім — нуль відходів

Беа Джонсон, "Рідна мова"

Всесвітньо відома спікерка розповідає про п'ять правил дому без відходів. Перше — відмовитися від речей, які нам непотрібні. Друге — зменшити використання речей, яких ми все ж потребуємо. Третє — заново використовувати те, що ми споживаємо. Четверте — переробляти сміття, яке залишилося після перших трьох пунктів. П'яте — віддавати на компост те, що може розкластися. Якщо виконувати це, можна зменшити свої відходи до однієї банки на рік. Слабо? Беа дає детальні інструкції, як раціональніше вести домогосподарство.

Маленька книжечка для великих прийомів

Сандрін Шенель, "ArtHuss"

Не буває затишку там, де не вміють приймати гостей. І не треба казати, що "треба бути простіше": бути гарним господарем — велике мистецтво. Барбекю, вечірка для друзів, ювілей — це все різні події, і готуватися до них треба по-різному. Для чого всі ці рекомендації? Для того, щоб і ви, і ваші гості почувалися максимально зручно і комфортно!

Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу

Мік Вікінг, "Книжковий клуб сімейного дозвілля"

Мік Вікінг говорить вже про щось більше, ніж данська концепція щастя. У його новій книзі перейдемо до поняття данської нірвани, бо "lykke" — це щастя у повному розумінні цього слова. Для того щоб краще пізнати його, Мік подорожує іншими країнами і "вихоплює" найяскравіші фактори щастя, адже, щоб бути щасливим, не обов`язково жити у Скандинавії. Автор вважає: якщо хочете бути щасливими, виходьте з дому та спілкуйтеся з людьми.

Читайте також: 7 книжок про те, як віднайти натхнення

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!

Загрузка...
Загрузка...