З новими силами: 7 книжок, щоб почати все спочатку

З новими силами: 7 книжок, щоб почати все спочатку
Що читати для внутрішнього оновлення

Як співав класик "а за вікном майже весна", проте не завжди нам вдається оновитися, покинути минуле у зимовій мряці, почати нове життя разом із природою. Але можна спробувати, якщо прочитати правильну книжку.

Вогонь горить завжди. Як віднайти жагу до життя

Сільвіо Каттаріна, "Дух і Літера"

Автор багато років працював у заснованій ним установі, де проходять терапію та реабілітацію молоді люди, які переживають досвід наркозалежності, соціальної ізоляції, зневіри. Маючи справу з екстремальними ситуаціями та болем, Сильвіо Каттаріна демонструє і нам, наскільки необхідно ставити собі найважливіші питання та давати на них відповіді: як не боятися нестримної внутрішньої потреби добробуту, краси та сенсу; як жити теперішнім, а не лише вчинками та рішеннями минулого; як не губитися перед силою повсякдення; як плекати надію; як любити іншого та справді допомагати йому. 

Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бути

Маршалл Голдсміт, Марк Рейтер, "Наш Формат"

У всьому винні тригери. Бо інакше ви б вже давно стали "кращою версією себе". Що ж провокує ваш відхід і ганебну капітуляцію перед змінами? Один з провідних коучів та бізнес-експертів Америки розповість вам докладно, як визначити та нейтралізувати тригери, які вам заважають боротися з труднощами та реалізовувати власний потенціал. 

План Б. Як протистояти біді, стати витривалим і повернути радість

Автор Адам Ґрант, Шеріл Сендберг, Видавництво КМ-БУКС

Що як нічого не вийшло, або вийшло та не так? У вас повинен бути план Б. Але спочатку треба бути готовим сприйняти ідею, про те, що коли щось не виходить, ба більше, коли те, на що ви зробили великі ставки, розчарувало чи не реалізувалось, потрібно мобілізуватись і обирати інші стратегії, інше поле діяльності, інших людей, іншого себе, інше життя. Автори — операційна директорка Facebook та викладач Вортонської школи бізнесу, з-під пера яких вийшли й такі світові бестселери, як "Включайся" та "Оригінали". 

Чому варто жити далі

Метт Хейг, Видавництво Фабула

"Зберися нарешті! Роби щось! Припини себе жаліти!" — це часто чують люди, стан яких зовсім не залежить від сили волі. Депресія — страшний ворог. Ті, кому вдалося побороти її та віднайти сенс жити далі, можуть допомогти всім іншим не полишати надії на одужання, а їхнім близьким — побачити засоби, як підтримати людину у боротьбі з депресією. Молодий британський письменник зумів повернути радість у власне життя, а тепер розповідає нам, як витримати страждання, подолати розпач та жити далі!

Коли подих стає повітрям

Пол Каланіті, "Клуб сімейного дозвілля"

Ви втомилися за рік і навіть інколи жалієте себе? Все на ваших плечах, стільки справ, так? Ця книга позбавить вас меланхолії. Її автор Пол Каланіті був успішним нейрохірургом, але одного дня йому діагностували рак у четвертій стадії. Полу було всього 36 років. Він написав цю книгу, бо хотів, аби ми замислились: заради чого варто жити? Що у нашому житті — головне, а що другорядне. Читайте цю історію, що стала бестселером за версією The New York Times та Amazon.com.

Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі

Віктор Франкл, "Клуб сімейного дозвілля"

Віктор Франкл, австрійский психолог та засновник логотерапії, провів три роки у концтаборах Дахау та Освенцим, де пережив голод, приниження, нелюдські страждання. Як він зміг не просто жити далі після цього, а й стати успішним психологом та дослідником? Книжка розповідає про той цінний урок, який Франкл виніс для себе з цього жахливого досвіду. Згідно теорії Франкла, між подіями нашого життя та нашим відношенням до них лежить наша воля: ми самі обираємо, як ставитись до того, що з нами відбувається, і як ми бачимо світ навколо нас. Погодьтесь, це багато в чому змінює напрям пошуків сенсу життя. 

Несамовито щаслива

Дженні Ловсон, "Віват"

Підзаголовок цієї книги: "Смішна книжка про моторошні речі". Що й казати, комічний талант авторки — незаперечний. А моторошні речі — то справжній "букет" психічних розладів, з якими бореться Дженні: компульсивний розлад, безсоння, депресія, різні тики. Пригоди однієї з найпопулярніших блогерок Америки, яка вирішила бути "несамовито щасливою" тут і зараз попри все, змушують нас замислитись, наскільки "нормальними" є наші життя, у яких ми безкінечно страждаємо і відкладаємо щастя на потім? Досить сумувати, з цього моменту ми теж будемо "несамовито щасливими.

Читайте також: Future is now: 7 книжок для тих, хто цікавиться майбутнім

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!