о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Видеть 12 февраля, 12:02

Future is now: 7 книжок для тих, хто цікавиться майбутнім

Декілька цілком імовірних прогнозів щодо суспільства, технологій та інтелекту

img img

Поінформований — означає підготовлений. Наші книжкові поради тим, хто хоче увійти у майбутнє, маючі усі переваги та компетенції того, хто з'являється у правильному місці у правильний час.

ХЗ. Хто знає, яким буде майбутнє

Тім О'Райлі, "Наш Формат"

На наших очах звичайні технології зникають: одна бискуча ідея, один прорив — і все, світ ніколи не буде таким як раніше. Uber замість традиційних служб таксі, Airbnb замість старих готелів і так далі. Ми б хотіли зрозуміти, яким буде майбутнє, які інновації будуть створювати нову реальність, та найголовніше — яка наша роль у цьому новому світі. Тім О'Райлі — засновник освітнього проекту та однойменної компанії O'Reilly Media, що спеціалізується на поширенні знань про технології, зокрема для бізнесу. 

Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє

Кевін Келлі, "Наш Формат"

Автор — футуролог і видатний мислитель сучасності. Власне, викладені ним у цій книзі думки глибоко вразили читачів у США: у 2017 році Amazon назвав її найкращою бізнес-книжкою на тему інновацій. З книжки ми дізнаємось про професії майбутнього, нові джерела прибутку у підприємців, найкращі варіанти для інвестицій. Келлі виокремлює 12 невідворотних технологій, які визначають тенденції розвитку: знаючи про них, ви вчасно зорієнтуєтеся, аби отримати максимальну користь від таких змін.

Передбачення: Що нам готує найближче майбутнє

Джефф Хау, Джой Іто, "Віват"

Зрозуміло, що майбутнє буде іншим, ніж сьогодення. Але замість того, аби малювати у голові фантастичні картини прийдешнього, краще вже сьогодні готуватися до майбутніх викликів, вже сьогодні шукати однодумців для майбутніх успішних проектів. Автори вважають, що головною зміною стане синтез технічних, природничих і гуманітарних наук. Вони виділяють дев'ять основних принципів, з усвідомленням яких сучасній людині разом з однодумцями варто розпочинати будь-який проект. 

Як ми житимемо на Марсі

Стівен Петранек, "Віват"

Іноді ми фантазуємо, що якщо вже не вийде побудувати пристойне суспільство на Землі, ми завжди зможемо розраховувати на "План Б": колонія на Червоній планеті. Фантазії фантазіями, але NASA й такі підприємці як Ілон Маск, Джеф Безос, Річард Бренсон, таки щось знають, адже поспішають реалізувати проект висадки на Марсі. Чому цей проект такий важливий, як це відбуватиметься та які можуть бути ризики — варто прочитати у книжці Петранека.

Злочини майбутнього

Марк Гудмен, "Фабула"

Глобальна безпека — фах автора, який розкаже вам все про те, як цифровими технологіями користуються проти нас злочинці-одинаки, кримінальні корпорації, терористичні організації та цілі країни. Якщо ви вже чули, що у світі не існує 100%-вого захисту для жодного смартфона чи комп'ютера, то так воно і є, — скаже вам Марк Гудмен. Але якщо ви будете обізнані щодо цифрових небезпек, то ясніше бачитимете наслідки зворотнього боку технологічних інновацій і, можливо, будете обачнішими.

Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього

Ювал Ной Харарі, "Book Chef"

Перед нами продовження бестселера "Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього" Ювала Ноя Харарі, професора історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі. У новій книжці автор аналізує досвід людства і будує прогнози щодо нашого майбутнього, у якому ми забажаємо (та можемо домогтися за допомогою технологій) безсмертя. Але як бути із самими технологіями, точніше — зі штучним інтелектом? Можливо, у роботів та комп'ютерів розвинеться власна свідомість, і як складуться відносини людей та машин? 

Майбутнє розуму. Наукові спроби осягнути, вдосконалити і підсилити інтелект

Мічіо Кайку, "Літопис"

Абсолютно очевидно, що поруч із технологіями, суспільним ладом, еволюціонує і людський інтелект. Автор вважає, що у майбутньому зв'язок технологій та мозку стане навіть матеріальним: невдовзі стане можливим завантажувати в мозок спогади і нові навички на кшталт телепатичного спілкування та телекінезу. Знання новітніх досягнень нейробіології та фізики, тенденцій розвитку технологій, усвідомлення суті роботи мозку дали автору (і нам) унікальну можливість зазирнути в майбутнє.

Читайте також: Я так бачу: 7 книжок, щоб зрозуміти мистецтво

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!

Загрузка...
Информационный партнер проекта Ukr.net
Новости со всех уголков Украины на https://www.ukr.net/
Загрузка...