Стосунки: 7 книжок про родинні взаємини

Стосунки: 7 книжок про родинні взаємини
Що читати після свят
Мы продолжаем сражаться с оккупантом на информационном фронте, предоставляя исключительно проверенную информацию и аналитику.
Война лишила нас возможности зарабатывать, просим Вашей поддержки.
Поддержать delo.ua

Родина — те, що формує більшу частину нашої особистості. Навіть якщо ми у дорослому віці обираємо свої правила, обираємо, яку родину мати, чи мати її взагалі, з якими родичами спілкуватися, кого любити, навіть у цьому разі той осередок, де ми народилися, його атмосфера — закладає в нас своєрідну матрицю стосунків. Але наші ситуації — не виключні обставини, як ми іноді думаємо. Після довгих свят, проведених з рідними, варто почитати глибокі і чудово написані романи про людські взаємини.

Усюди жевріють пожежі

Селесте Інг, "Наш Формат"

За роман "Несказане" авторка отримала Пулітцерівську премію. Новий твір — теж про родину, про "щастя материнства", про "ідеальні родини", про те, як діти схильні критикувати стиль життя власних батьків та ідеалізувати щось зовсім інше. Щось зовсім не те, що лишає по собі згарище і сумні думки. У центрі розповіді — дві матері: статечна Елена Річарсон та бунтівна Міа Ворен та їхні такі різні і такі вразливі діти-підлітки. І хтось з цих малих янголят підпалив родинний будинок, мабуть, маючи на те вагомі причини.

Співдружність

Енн Петчетт, "Клуб сімейного дозвілля"

Патчетт глибока, дотепна, драматична і легка водночас. Талановита письменниця, володарка багатьох літературних премій США, вона була визнана журналом Times однією зі 100 найвпливовіших людей світу у 2012 році. "Співдружність" — сімейна сага, у якій немає штучно, "для обсягу", заповнених сторінок. Історія про зведених братів та сестер, яких об'єднує одне розлучення, одна смерть та пошуки власних доріг. Дві родини розпадаються через шалене кохання з першого погляду між Бертом Казенсом та Беверлі Кітінг: двом нічого не лишалося, як залишити чоловіка та дружину, та об'єднати свої життя, а на період літніх канікул — і своїх дітей. Наскільки далекими і ворожими стають одне одному дорослі, ображені зрадою, настільки міцно формують "співдружність" діти, які відчувають себе зайвими у цих "битвах ілюзій" батьків. І ось одного дня з одним з хлопчиків стається трагедія, про яку діти нічого не розповідають батькам, аж поки вже доросла Френні Кітінг не закохується у одного письменника, а він, почувши від неї історію її родини, не створює бестселлер.

Блакитне мереживо долі

Енн Тайлер, #книголав

Цей роман Енн Тайлер увійшов до короткого списку Букерівської премії 2015 року та став бестселером за версією New York Times. Йдеться про три покоління американської родини Вітшенків, про омріяне "сімейне гніздо" і гойдалку, яка так і не стала блакитного кольору. Сімейні історії часто ховають від нас маленькі і великі особисті трагедії, тому що родинне життя — це іноді мовчазне терпіння, маніпуляції, непорозуміння, відмова від особистих мрій заради інтересів найближчих людей, які, імовірніше, і не помітять твоєї великої жертви. Секрети і сімейні легенди, правду про які дехто з Вітшенків дізнається запізно, коли вже нікому сказати "пробач" чи "я люблю тебе".

Янгольські голоси

Дімітре Дінев, "Книги-ХХІ"

Еміграція збільшує відстань між нами та нашим корінням, яку формують роки. Іскрен і Светлін — болгарські емігранти у Відні. Коли вони випадково зустрічаються на могилі такого собі Міро, похованого на Центральному цвинатрі у Відні, обоє відчайдушно потребують дива, бо опинились у безвиході. Але вони не знають, наскільки переплетені їх долі від самого народження. Болгарська та європейська історія виступає барвистим тлом для сімейної саги.

Стамбульська казка

Маріо Леві, "Фоліо"

Маріо Леві — автор, якого називають "турецьким Маркесом". Роман "Стамбульська казка" був написаний у 1999 році. Розповідає він про три покоління турецьких євреїв від завершення Другої світової війни і до кінця 80-х років минулого століття. Єврейський квартал Стамбула постає перед нами у трьох вимірах, оповідки та спогади його мешканців стають "казками" про минуле та сьогодення людей, які в своєму місті все менше і менше відчувають себе вдома.

Росс Полдарк. Корнуоллський роман (1783-1787)

Вінстон Грем, "Фабула"

Корнуоллський роман — дуже популяна серія творів. Її було успішно екранізовано двічі: вона поєднує в собі увесь шарм британського роману та сімейної саги на історичному тлі. Події розгортаються в англійському графстві Корнуолл наприкінці XVIII — у першій чверті XIX століття. Головний герой роману "Росс Полдарк", що відкриває цикл,— молодий британський офіцер, який брав участь у Війні за незалежність США, після смерті батька повертається до рідної домівки. За його відсутності родинний маєток прийшов в остаточне запустіння, а його наречена Елізабет, вважаючи Росса загиблим, заручилася з його кузеном Френсісом Полдарком. Але в один із днів, коли Росс випадково втручається у бійку підлітків-голодранців на ярмарку і виявляє, що один з них — зовсім юна дівчина, життя його кардинально змінюється…

Олівія Кіттерідж

Елізабет Страут, "КМ-Букс"

"Сім'я — це завжди джерело величезної драми для письменника-романіста. Це наші найінтимніші стосунки, у яких ми по-справжньому розкриваємось, і, можливо, саме тому я вирішила писати про різноманітні сімейні стосунки. Щоправда, це не було свідоме рішення. Але ж усім хочеться довідатися чиюсь таємницю", — пише авторка. Постать головної героїні зустрічає нас у розділах, написаних як окремі оповідання. Іноді Олівія, колишня вчителька математики, жінка, яка називає речі своїми іменами, але якій завжди вистачає і емпатії, і почуття гумору, з'являється як головний персонаж, іноді — десь на другому плані. Маленьке містечко, звичайні люди, звичайне радісне і трагічне людське життя. Впізнавані ситуації, правдиві почуття, величезне задоволення, коли впізнаєш себе у багатьох, навіть не дуже приємних персонажах. Але всі ми колись буваємо неприємними. Ми всі — неідеальні. І часто не розуміємо головного про життя.

Читайте також: Зміст та форма: 7 графічно досконалих книжок

Щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!