Eat, live, love: 8 книжок про здорове харчування

Eat, live, love: 8 книжок про здорове харчування
Що читати, щоб не їсти казна-що
Забезпечте стрімке зростання та масштабування компанії у 2024-му! Отримайте алгоритм дій на Business Wisdom Summit.
10 квітня управлінці Арсенал Страхування, Uklon, TERWIN, Епіцентр та інших великих компаній поділяться перевіреними бізнес-рішеннями, які сприяють розвитку бізнесу під час війни.
Забронировать участие

"Ми — те, що ми їмо", — так казав славетний лікар давнини Гіпократ. Коли ми їмо казна-що, то й на здорові тіло й розум годі сподіватись. Якою б банальною нам не видавалась ця думка Гіпократа, але й новітні дослідження у галузі фізіології та психології доводять його правоту. Не вірите? Прочитайте — і переконаєтеся.

Їжа для мозку. Наука розумного харчування

Ліса Москоні, "Наш Формат"

Гарна пам'ять, ясне мислення — ознаки молодості організму. З віком ми можемо почати "втрачати бали", але цьому можна зарадити. Зокрема правильним харчуванням, яке підсилить роботу мозку. Однак поради, які ми щодня бачимо в інтернеті, часто збивають нас з пантелику: то цукор шкідливий, то він корисний, то оливкова олія — панацея, то вегетаріанство, то зелена кава, то імбир… Хто взагалі перевіряв усі ці твердження? От нейродослідниця Ліса Москоні проаналізувала у своїй книзі усе, що відомо науці про харчування для здоров'я мозку.

Рослинний парадокс

Стівен Р. Ґандрі, "ChefBook"

Виявляється, у так званій здоровій їжі є приховані небезпеки, від яких ми хворіємо та гладшаємо. Наше головне завдання — піклуватися про здоров'я мікрофлори у нашому кишківнику. Доктор Ґандрі сам багато років боровся з ожирінням, поки не розробив власну систему харчування, назвавши її "Рослинний парадокс", яка може допомогти схуднути або набрати бажану вагу, а також позбутися хвороб.

Їж, пий, худни

Наталія Самойленко, #книголав

Звісно, і повні люди можуть бути абсолютно здоровими й щасливими, і вже точно ніхто не мусить страждати від невідповідності своєї фігури якимсь фантастичним стандартам. Але якщо ви бажаєте схуднути і зробити це з користю для здоров'я, то варто робити це за рекомендаціями надійного фахівця. Наталія Самойленко, дієтолог та ендокринолог, експертка з розробки програм здорового харчування, вона консультує і багатьох українських зірок. "Чарівної експрес-дієти" з огірків і чайного гриба не буде, але авторка допоможе розібратися у причинах виникнення зайвої ваги, підібрати раціон, сформувати звичку правильно харчування.

Корисні жири омега-3. Здорове харчування для всієї родини

Вільям Сірз, "КМ-Букс"

Про чудодійні омега-жири ми чуємо вже давно, деякі навіть намагаються їх шукати і вживати. Але чи справді вони такі необхідні нам? Корисні властивості цих поживних сполук доведено наукою, з результатами досліджень нас і знайомить автор. Ви переконаєтеся, що вживаючи жирні кислоти омега-3, ви зробите велику послугу серцю, мозку, поліпшите зір і настрій. Омега-3 необхідні також для успішного навчання, здорової вагітності, подолання запальних процесів та схуднення

Прислухайтесь до свого організму. Вплив крихітних мікробів

Роб Найт, Брендан Бюлер, "Віват"

Наша мікрофлора потужно впливає на усі процеси у організмі. Виявляється, що у нашому тілі більше мікроорганізмів, ніж власних наших клітин. Тож, як жартує автор книги, "ви — це здебільшого не ви". Познайомимося ближче з тим, "що не ми", адже мікробіом пов'язаний не тільки з травленням чи бактеріальними інфекціями, як переважно вважали раніше. Тепер відомо про зв'язок мікроорганізмів з численними захворюваннями людини, зокрема ожирінням, артритом, аутизмом і депресією. Що ж впливає на мікробіом? Звісно, і їжа теж, але багато чого ще!

Китайське дослідження. Класична книга про зв'язок здоров'я і їжі

К. Кемпбелл, Т. Кемпбелл, "Клуб сімейного дозвілля"

Колін Кемпбелл — один з найавторитетніших дослідників проблем харчування, у цій книжці — результати 40-річних досліджень. Виявляється, що ті "класичні" засади "здорового харчування" — не такі вже й однозначно корисні. Автор демонструє нам докази взаємозв'язку між дієтою й ризиком певних захворювань. Правильне харчування може боротися з раком, розсіяним склерозом, діабетом другого ступеня, хворобами серця або, навпаки, загострити хронічні захворювання. Почнімо ж харчуватися правильно з наукової точки зору.

Чому француженки не гладшають

Мірей Гільяно, "КМ-Букс"

Мірей Гільяно, авторка бестселера "Чому француженки не гладшають", яка багато років очолювала дім шампанських вин "Вдова Кліко", живе на дві країни: у США та Франції вона бачить два абсолютно різних підходи до харчування і до власного тіла. Американки сприймають їжу (я заслужила цей шоколадний торт!) як винагороду, чи як покарання (а тепер — гаруй у спортзалі і їж сою!). Француженки, серед яких зовсім небагато огрядних жінок, вважають, що для того, аби залишатися стрункою, потрібно "просто" зробити здорове харчування частиною своєї життєвої філософії, вміло жонглюючи спожитими та спаленими калоріями, не відмовляючи собі ні в чому. Жодних обмежень і жодних крайнощів. Мірей Гільяно розповідає про секрети стрункості француженок, якими ніколи не пізно почати користуватися.

Ваша дитина і ви. Здорове харчування для всієї родини

Уільям Сірз, Марта Сірз, "КМ-Букс"

Проблеми з харчовою поведінкою і режимом харчування — сімейні. Ми не можемо бути безладними споживачами різної гидоти і вимагати від дітей любові до салатів і супів. І навпаки, коли ми налагоджуємо власну дієту, ми подаємо нашим дітям приклад свідомого і здорово ставлення до їжі та вибору продуктів. У книжці безліч порад про те, як організувати здорове харчування всій родині. Ви також знайдете у книжці прості й доступні рецепти смачних та корисних страв.

Читайте також: Затишок: 7 книжок для створення настрою

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!