Чисте кохання: 7 книжок про книжки

Чисте кохання: 7 книжок про книжки
Що читати шаленим книголюбам
Забезпечте стрімке зростання та масштабування компанії у 2024-му! Отримайте алгоритм дій на Business Wisdom Summit.
10 квітня управлінці Арсенал Страхування, Uklon, TERWIN, Епіцентр та інших великих компаній поділяться перевіреними бізнес-рішеннями, які сприяють розвитку бізнесу під час війни.
Забронировать участие

Спочатку було Слово. Потім друге, третє слово, і так було створено першу історію, яку записали у першу книжку. Дійсно, процес творіння світу, сюжетів чи книжок — велике таїнство. Саме тому великою популярністю у книголюбів користуються твори про таємничі книжки, магічні книгарні, незвичайних книгарів та письменників. 

Щоденник книгаря

Шон Байзелл, "Наш Формат"

Це не художня книжка, а дотепні мемуари власника однієї з найбільших букіністичних крамниць Шотландії. Як воно — бути книгарем у світі, де все більше людей купує книжки "в один клік", а все частіше — взагалі їх не купує? Бути книгарем ризиковано і цікаво, надто якщо ти шукаєш і продаєш книжки, яких немає на Amazon, та спілкуєшся з дуже своєрідними клієнтами. І все це — на тлі мальовничих пагорбів, старовинних замків та буркотливих шотландців.

Якщо подорожній одної зимової ночі

Італо Кальвіно, "Видавництво Старого Лева"

Неможливо назвати книжку про книжки, яку б не порадили в іншій книжці: літературознавиця Ганна Улюра написала must read інтелігентної особи — книжку "365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини" (ArtHuss), а в ній, серед інших, радить фантастичний твір Кальвіно. "Головний у цьому романі — ображений читач, навіть так: Читач і Сильно Ображений. Спочатку йому пропонують лягти, відпружитися, закурити, задерти ноги (а як же інакше?) і читати новий роман Кальвіно. А потім той роман ніяк не почнеться.(…) Загалом тут буде десять фрагментів незрозумілих романів, і жодного з них не написав Кальвіно, а якісь японці, бельгійці, поляки, іспанці, іракці тощо. (…) Десять разів книжка переривається на найцікавішому моменті — бо всі ті фрагменти містять детективну інтригу. Десять разів читач лютує і вимагає себе задовольнити. (…) У фіналі Читач і Читачка одружаться. І саме вона, і тільки вона дочитає "новий роман Кальвіно". Ми — ні. Але тільки без образ, домовилися?"

Маленька паризька книгарня

Ніна Джордж, "Наш Формат"

Книжки — це ліки. Уявіть собі, що ви потрапили до справжньої "Літературної аптеки", де є "засоби" від будь-яких життєвих прикрощів: від старих образ, розчарування, апатії. Жан, господар "аптеки", може зцілити будь-яку душу, але не свою власну: двадцять один рік тому він втратив свою кохану Манон. А тепер саме час і їй з'явитися в його маленькій паризькій книгарні. Чудова світла книжка про кохання, біль, час та цілющу силу літератури.

Правда про справу Гаррі Квеберта

Жоель Діккер, "Видавництво Старого Лева"

Перед нами захоплюючий роман, перекладений більш ніж 30 мовами світу, він став бестселером у Франції одразу після публікації. Сюжет схожий на китайську скриньку з подвійним, ба навіть потрійним дном, де кожен секрет приховує в собі ще одну таємницю. Молодий письменник маркус Гольдман звертається по допомогу у написанні свого нового роману до одного зі своїх наставників — живого класика Гаррі Квеберта. І раптом шановного метра звинувачують у вбивстві, яке сталося 33 роки тому. Чи винний Квеберт? Молодий автор свято вірить, що ні. Але у ході розслідування щоразу знаходяться факти, що перевертають усе з ніг на голову.

Цілодобова книгарня містера Пенумбри

Робін Слоун, "Віват"

Цікавий мікс інтелектуального Умберто Еко (до речі, його незабутній роман "Ім'я Рози" теж про старовинну книжку, через яку гине вражаюча кількість монахів одного середньовічного абатства) та парадоксального Харукі Муракамі. Роман розповідає про пригоди звичайного хлопця, який влаштувався на роботу у звичайну (на перший погляд) книгарню. Якби він тільки знав у що вплутався! Втім, він все одно прийшов би на ту співбесіду. Адже він дізнався про таємне товариство, нерозкриті злочини та секрети минулого, від яких тягнуться ниточки аж до наших днів.

Крадійка книжок

Маркус Зузак, "Клуб сімейного дозвілля"

Чи можуть книжки врятувати одну дівчинку від жахіть Другої світової війни, яка прийшла у її місто? Можуть. Але спочатку Лізель повинна врятувати книжки, для цього їй доводиться стати крадійкою. Історія настільки щемлива, наскільки правдоподібна: ви не зможете відірватися від читання, аж поки не перегорнете останню сторінку. А потім варто ще й подивитись екранізацію, кажуть, що вона не менш вражає, ніж роман.

Тринадцята казка

Діана Сеттерфілд, "Клуб сімейного дозвілля"

Одна відома письменниця пише книжку, назва якої говорить про тринадцять історій, але розділів у книзі — дванадцять. Про що ж тринадцята казка? Про це повинна дізнатись одна молода читачка, в якої з славетною авторкою є дещо спільне: вона теж колись втратила сестру-близнючку. У цьому бестселері маємо все те, що ми любимо у англійських романах: дух класичної літератури, де так багато витонченої готики, сімейні таємниці та можливість погратися у детектива та, хтозна, передбачити непередбачуваний фінал.

Читайте також: Маленький формат, велика користь: 7 невеличких книжок, які змінять ваше життя