7 книжок, щоб бути, а не здаватись

7 книжок, щоб бути, а не здаватись
Блискучі романи, геніальні дослідження, популярні нариси, що розвернуть вас на всі 360 градусів

Як стати освіченою людиною? Є довгий шлях, і є короткий шлях. Довгий шлях — це читати багато-багато книжок щодня, все життя. Короткий шлях — читати тільки знакові, найвизначніші книжки у різних галузях знань. Спробуємо розширити кругозір за сім кроків.

Вбити пересмішника

Гарпер Лі, "КМ-Букс"

Класичний роман.  Здається, що ця книжка буде бестселером ще довгі роки. Це класика американської літератури, Гарпер Лі отримала за нього Пулітцерівську премію. Адвокат Аттікус Фінч повинен захистити на суді молодого чорношкірого чоловіка, якого один з алабамських фермерів звинувачує у зґвалтуванні дочки. Адвокат вірить у те, що Том Робінсон невинний, але присяжні — звичайні мешканці американського Півдня, є носіями расових упереджень, тому виносять обвинувальний вердикт. Книжка не тільки про США і про раси, а про дискримінацію взагалі, про стереотипи і про темряву за огорожею "доброчесного" сусіда.

1984

Джордж Орвел, "Видавництво Жупанського"

Класичний роман.  Антиутопії стали найпопулярнішими книжками в останні роки, згадайте гучне повернення "Оповіді служниці" Маргарет Етвуд, написаної у 1980-х. Чому інтерес до книжок, де майбутнє людства зображено жахливим, зростає? Тому що багато чого з описаного вже справдилося, або має всі шанси стати реальністю. У "1984" дія відбувається у майбутньому, зараженому війною всіх проти всіх, яку нав'язує людям тоталітаризм, замаскований під "особливий демократичний шлях". Головний герой працює у Міністерстві Правди, чиє завдання — вилучати з документів усе, що не відповідає офіційній пропаганді. Він ненавидить свою роботу, але чи зможе протистояти системі?

Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу

Білл Брайсон, "Наш Формат"

Популярна наука.  Брайсон, як ніхто інший, вміє розповідати у 3Д-форматі: докладно, доступно і дотепно. Ця книжка отримала відзнаку Aventis Лондонського королівського товариства та Міжнародну премію Рене Декарта. Брайсон цікаво пояснює неймовірні досягнення науки та робить прогнози на майбутнє людства. До речі, ви в курсі, що маєте кілька атомів від Будди, але жодного — від Елвіса Преслі?

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Ієн Мортімер, "Фабула"

Історія.  Ми часто плутаємо досягнення технічного прогресу та важливі зміни в історії людства. Ви думаєте, що саме наше століття є століттям змін, бо ще 20 років тому ви гукали у слухавку таксофона на вулиці, шукаючи дрібні гроші у кишені, а сьогодні не тільки спілкуєтесь по мобільному, а й заміняєте ним комп'ютер та телевізор, годинник та персонального фітнес-тренера? Але ні, зміна — це те, що змінює життя всього суспільства, його лад та соціальну структуру. Ієн Мортімер навчить вас бачити основні "точки збірки" історії західної цивілізації від одинадцятого століття до наших днів.

Стів Джобс

Волтер Айзексон, "Брайт Букс"

Технологія та бізнес.  Apple — одна з найдорожчих та найуспішніших технологічних компаній у світі, а її засновник Стів Джобс став легендою ще за життя. Перед вами — його перша і єдина офіційна біографія. "Люди, яким настільки не вистачає клепки, що вони гадають, начебто можуть змінити світ, якраз і змінюють його", — говорилося в рекламі Apple "Думай по-іншому" 1997-го року. Навіть ті, хто не є шанувальниками "яблучної імперії", змушені визнати, що Стів Джобс був генієм нашого часу, якому, може, й не вдалося змінити світ, але зробити його дещо комфортнішим та надихаючим — так.

Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі

Віктор Франкл, "Клуб сімейного дозвілля"

Філософія.  Франкл, австрійський психолог та засновник методу логотерапії — зцілення через пошук сенсу життя, провів три роки у концтаборах Дахау та Освенцимі, де пережив голод, приниження та нелюдські страждання. Ця книга — про урок, засвоєний автором у ці роки. Згідно теорії Франкла, між подіями нашого життя та нашим до них ставленням лежить наша воля: ми самі обираємо, як ставитись до того, що з нами відбувається, яким ми бачимо світ навколо нас. Погодьтесь, це багато в чому змінює напрямок пошуків сенсу життя.

Ґендер для всіх. Виклик стереотипам

Тамара Марценюк, "Основи"

Ґендерні студії.  Ґендер — що це таке? Слово здається декому настільки страшним, що "страшніше" нього тільки слово "фемінізм". До речі, незабаром вийде нова книжка ґендерної експертки Тамари Марценюк "Чому не варто боятися фемінізму?" Повернемось до "Ґендеру для всіх": ця книга — продовження курсу "Жінки і чоловіки: ґендер для всіх" Тамари Марценюк, який було запущено на освітній платформі "Прометеус" в жовтні 2015 року, і який став суперуспішним. Якщо вам цікаво, як побудувати суспільство рівних, вільних та щасливих людей, навіть у окремій родині, вам сюди.

Читати також: 7 нових книжок українською, які всі читають сьогодні