о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Про що мова: 7 контекстів для слова "сталкінг

Сталкінг (англ. stalking від stalk — "переслідувати", "підкрадатися") — переслідування когось, нав'язування себе комусь, домагання, психічний тиск

Про що мова: 7 контекстів для слова "сталкінг Про що мова: 7 контекстів для слова "сталкінг

tyle="text-align: justify;">Незважаючи на те що більшість у суспільстві не вважає сталкінг злочином, і в Україні фактично немає жодних юридичних механізмів захисту від переслідування, явище все ж існує і воно досить небезпечне. Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок пропонує криміналізувати сталкінг. Вона визначає сталкінг як умисні дії, які полягають у повторному здійсненні загрозливої поведінки, спрямованої на іншу особу, що змушує його чи її боятись за свою безпеку. Ратифікація Україною Стамбульської конвенції дозволить криміналізувати переслідування та ввести відповідні норми в національне законодавство. Але поки що єдиний спосіб боротьби проти сталкінгу — це поширення про нього інформації. Тож саме про сім контекстів цього слова далі й розповімо.

Дитині

Сталкінг як переслідування — це не тільки ходіння по п'ятах за якоюсь людиною. Це може бути й регулярне нав'язування спілкування. Пам'ятаєш хлопчика з сусіднього двору, з яким ви не дуже любите гратися через те, що він постійно порушує правила ігор? От уяви, що він щодня приходить до тебе додому й кличе на двір. Ти щоразу відмовляєш, а він все одно ходить, дзвонить тобі. Так ніби прямої шкоди він і не завдає, а просто хоче дружити, але, правда ж, тобі буде дуже неприємно?

У суперечці

- Чула, що одна з зірок мого улюбленого серіалу скаржиться на переслідування. Думала, що якийсь з її прихильників за нею стежить, а виявилося — це всього лише нав'язливі листи. А вона вирішила ще й на цьому піар зробити.

- Сталкінг тільки здається таким милим. А от людині, яка щоденно отримує листи чи дзвінки від людей, з якими не хоче спілкуватися, приємного мало. До того ж ти ще не знаєш, що в тих листах, можливо, навіть погрози.

У громадській організації

Не варто мовчати про сталкінг. Якщо ви помічаєте, що хтось вже більше тижня вам нав'язливо пише чи дзвонить, зверніться по допомогу. Адже чим довше триває переслідування, тим небезпечнішим воно стає. Чим довше сталкер переслідує свою жертву, тим глибше поглинає у свою залежність від неї. Його почуття можуть перерости в сильну хворобливу прив'язаність, а потім змінитися на ненависть. А в гніві людина може навіть напасти на свою жертву. Відомі випадки, коли сталкери обливали жінок помиями чи кислотою і навіть нападали з ножем.

Подрузі

Не загравайся з цими анонімними листами. Ти абсолютно нічого не знаєш про цю людину, а от він, судячи з текстів повідомлень, про тебе знає чимало. Це дуже схоже на сталкінг. Я б на твоєму місці змінила електронну адресу і, можливо, навіть тимчасово переїхала б. Можеш декілька тижнів чи навіть місяців пожити в мене.

Колезі

За статистикою, до сталкінгу найчастіше вдаються колишні партнери. Вони не згодні з рішенням партнерки розійтися та намагаються їй довести свій вплив на її життя. А найгірше те, що, як правило, вони дуже багато знають про звички й оточення своєї жертви.

У компанії

На жаль, від сталкінгу ніхто не застрахований. Переслідування — це, скоріш за все, психологічна проблема сталкера. Але для того, щоб припинити переслідування з самого початку, варто не реагувати на повідомлення, дзвінки, запрошення чи інші прояви уваги. Замість того щоб пояснювати людині, чому ти не хочеш з нею бути, краще максимально обмежити спілкування.

Підлітку

Якщо тобі хтось нав'язливо пише, дзвонить чи, ще гірше, погрожує, — варто сказати близьким. Навіть якщо це знайома тобі людина. Тому що сталкінг з психологічного тиску може перерости в фізичну небезпеку.

Читайте також: Про що мова: 7 контекстів для слова "біфуркація"

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!
Загрузка...
Загрузка...