о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Про що мова: 10 контекстів для слова "ентропія"

Ентропія — ступінь відхилення соціальної системи чи її окремої ланки від еталонного (нормального, очікуваного) стану, що виявляється в зниженні рівня організації, ефективності функціонування, темпів розвитку системи

Про що мова: 10 контекстів для слова "ентропія" Про що мова: 10 контекстів для слова "ентропія"

Чи зіштовхувались ви із ситуацією, коли все валиться з рук, а відчуття безпорадності бере за горло й виходить назовню у вигляді гніву? Найчастіше подібний стан виникає тоді, коли отримана інформація вступає у конфлікт з нашими намірами. І назва цього стану — ентропія. Соціальна ентропія, на відміну від ентропії у фізиці, є не формально-математичною, а змістовною категорією. Соціальна ентропія визначається за допомогою експертного аналізу, історико-соціологічних досліджень, структурно-функціонального підходу.

У неформальній атмосфері в компанії

Батьки Віктора розлучилися, але активно змагаються за його увагу. Він живе практично на два міста і постійно чує негатив від одного з батьків на адресу іншого. Ця ситуація загнала хлопця в стан ентропії, і він навіть намагався вчинити самогубство. А все через те, що його внутрішнє "Я" сприймало ситуацію в занадто негативному забарвленні. Віктор — підліток, а значить, ще достатньо залежний від батьків, і його власні цілі ще дуже пов'язані з їх цілями. Саме тому, їх розлучення спричинило розкол і у його самосвідомості.  

Другу/Подрузі

Три дні тому помітила, що в мене щось стукотить в машині, але найближчі два тижні грошей на СТО точно не буде. При цьому з дому у передмісті доїхати на роботу до офісу мені просто нічим. І вся ця ситуація доводить мене до ентропії. Я стала розсіяна і зовсім не можу зосередитися на роботі.

Під час наради

Ми всі повинні пам'ятати, що робота на нашому підприємстві травмонебезпечна. Тому аби уникнути нещасних випадків, кожен з керівників підрозділів, повинен приглядатися до своїх підлеглих. Якщо раптом ви помітите, що працівник має хворобливий вигляд — відправте його до лікаря, а якщо помічаєте ознаки ентропії — знайдіть час поговорити з підлеглим, можливо, ви маєте змогу допомогти.

Тому, хто в темі

Логічне судження неможливе без негативної ентропії. Чим менше людина знає про предмет, тим більше хаосу та плутанини стосовно цього предмету виникає в неї в голові. А чим більше вона збирає інформації — тим більше починає розуміти і усвідомлювати. Тобто достатня кількість інформації призводить ентропію в нульовий стан.  

У фізиці

У рідинах частинки рухаються у хаотичному порядку, тобто ентропія на межі. А в міру того, як рідина починає замерзати, ентропія зменшується. А коли рідина замерзає, ентропія дорівнює 0, оскільки між частинками утворюються нерозривні зв'язки.

Зацікавленим

Польський вчений, автор теорії інформаційного метаболізму А. Компінський писав, що в безперервному обміні енергією та інформацією з середовищем кожен живий організм прагне зберегти свій власний порядок. Втрата цього порядку прирівнюється смерті, являючи собою перемогу другого закону термодинаміки — ентропії.

У педагогічному колективі

Один з учнів у моєму класі якось раптом став дуже неуважний та пасивний. Хоча зазвичай він дуже активний та зосереджений на моїх уроках. Можливо, варто поговорити з батьками і з'ясувати, що загнало хлопчика в стан ентропії.

Дитині-підлітку

Психічна ентропія — це ситуація, коли інформація, яку ми отримуємо, вступає в конфлікт з нашими планами та цілями. Наші очікування про те "як буде" не виправдовуються, і ми починаємо переживати страх, гнів або сором. 

Під час суперечки

- Я вважаю, що ентропія — це певною мірою надуманий стан, яким люди часто прикривають свою лінь.

- А на мою думку, інформація, яка конфліктує з нашими планами або відволікає від їх здійснення, справді може вивести з рівноваги. Ми можемо називати цей стан по-різному, залежно від того, що відчуваємо: біль, страх, тривогу, ревнощі чи біль. Усі ці види розладів змушують увагу відволікатися на небажані об'єкти, і ми позбавляємося можливості використовувати її відповідно до наших потреб чи інтересів. А психологічна енергія втрачає свою мобільність і перестає бути ефективною. Я б не порівнював це зі звичайною лінню.

У сім'ї

Давайте не будемо заздалегідь будувати такі масштабні плани. Боюся, що якщо не вдасться їх реалізувати, то може настати не просто розчарування, а справжня ентропія.

Читайте також: О чем речь: 10 контекстов для слова "ассертивность"

Подпишитесь на канал DELO.UA
Загрузка...
Загрузка...