о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Про що мова: 10 контекстів для слова "амбівертність"

Амбівертність, або амбіверсія (лат. амбі — "навколо") — незалежна особистісна характеристика, що являє собою категорію, окрему від інтроверсії та екстраверсії. Амбіверт може поєднувати якості як екстравертів, так і інтровертів залежно від ситуації

img img

Чи доводилося вам стикатися з питанням: "Хто ж я інтроверт чи екстраверт?"  Адже ніби і в компанії комфортно почуваєшся, але й провести тихий вечір з книгою або прогуляти декілька годин на самоті осіннім парком теж приносить задоволення. Відповідь може бути неочікуваною — ви амбіверт. Розповідаємо, як саме вживати це слово та у яких ситуаціях.

У довірливій розмові

Особистість амбіверта більш гнучка порівняно з інтровертами та екстравертами. Якщо інтроверт буде тривалий час перебувати в ролі екстраверта, він стомиться і перегорить. Якщо екстраверт буде довго на самоті і в тиші, він почне відчувати смуток, який може перерости в невроз та депресію. А от амбіверту комфортно чергувати вечірки та тихі вечори.

Підлітку

Амбіверт є найбільш гнучким і урівноваженим психологічним типом, але йому теж притаманні слабкості. Найнебезпечнішими серед них є: надмірна жертовність, яка змушує присвячувати своє життя іншим або надмірна самовпевненість, яку вони набувають у результаті будь-яких успіхів.

HR-менеджеру

Ідеальними продавцями вважаються саме амбіверти. Оскільки володіють талантом гармонійно поєднувати своє прагнення продавати і бажання допомогти покупцеві знайти саме те, що йому потрібно. Тому раджу врахувати це при наборі персоналу.

Колезі

Я б сказала, що амбівертність — це свого роду дар. Ритм сучасного світу вимагає високої швидкості адаптації до змін. У цьому контексті психологічна гнучкість особистості визначає ресурс її успішності.

Бабусі

Амбіверти — це такі собі хамелеони, яким комфортно як в шумній компанії, так і вдома на самоті. Але варто враховувати, що при цьому довго знаходитися ні там ні там вони не можуть. Для комфорту їм потрібно постійно змінювати атмосферу.

Батькам

Якщо ваша дитина амбіверт, то ваша задача — навчити його правильно функціонувати. Тобто поповнювати свої запаси енергії як із зовнішнього світу, так і зсередини. А для цього необхідно чергувати спілкування з усамітненням.

Зацікавленому

На думку Юнга, крайні прояви екстравертності  та інтровертності згладжуються, коли людина усвідомлює необхідність безконфліктного існування. Навчитися досягати золотої середини допомагає виховання, критичне ставлення до себе і, звичайно, особливості нервових реакцій. Саме тому, амбіверту легше влаштувати собі психологічно комфортні умови існування, ніж яскраво вираженим представникам екстравертів чи інтровертів. До речі, 38% людей відносяться саме до амбівертів.

Тому, хто в темі

Якщо активність нейронів нижче оптимальної, амбіверт прекрасно себе почуває у центрі уваги і соціально активний, чим стимулює рівень активності нейронів. Але якщо активність нейронів "підскакує" вище оптимальної, амбіверт прагне усамітнення й тиші. Така особливість дає їм чимало переваг і дозволяє використовувати сильні сторони обох типів особистості: зосередженість і самоаналіз інтроверта, а також комунікабельність і відкритість екстраверта.

Студентам

Амбіверти володіють співналаштованістю, тобто особливою здатністю координувати свої плани і дії з оточуючими людьми і контекстною обстановкою, що дозволяє їм доносити свої ідеї до оточуючих і простіше досягати своїх цілей.

Під час профорієнтації

Амбіверт у повній мірі продемонструє свої здібності на фрілансі, посаді організатора ділових зустрічей та фестивалів. Творчим особистостям можна займатися  організацією виставок, концертів, літературних читань. Також амбіверт може чудово проявитися у сфері обслуговування.

Читайте також: Про що мова: 10 контекстів для слова "аджайл"

Загрузка...
Информационный партнер проекта Ukr.net
Новости со всех уголков Украины на https://www.ukr.net/
Загрузка...