о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Про що мова: 10 контекстів для слова "аджайл"

Аджайл (від англ. agile — жвавий) — це спосіб мислення. Він схожий на філософію, релігію чи культуру, має певний набір установок, в які людина вірить і які впливають на її поведінку.

Про що мова: 10 контекстів для слова "аджайл" Про що мова: 10 контекстів для слова "аджайл"

У світі Agile не прийнято зачинятися на три роки в майстерні та відточувати свою майстерність і удосконалювати свій шедевр. Дуже вже великий ризик витратити чимало сил та часу на те, що вже нікому не потрібне і не цікаве. Головними ознаками аджейлу є швидкість, легкість та готовність до змін.

Підлеглим

Сьогодні ми з вами можемо святкувати рік нашій пекарні. І тому, проаналізувавши результати нашої діяльності, я вирішив, що нам варто перейти на аджайлову систему. Відтепер до створення нового рецепту залучені абсолютно всі: кондитери, продавці, я (як власник) і технологи. А також запрошуємо на дегустацію клієнтів. Має враховуватися думка кожного, ніхто нікому не буде начальником і за результат теж відповідатимемо всі разом.

Під час наради

Якщо ми переходимо на аджайлову систему роботи, то маємо бути гнучкими та готовими змінювати продукт, враховуючи відгуки клієнтів. Тому, якщо ви отримуєте якісь позитивні чи негативні відгуки на нашу продукцію, маєте обов'язково озвучувати їх на нарадах.

Другу

Нещодавно змінив роботу і потрапив до аджайлової команди. Ти не уявляєш, який кайф так працювати. Я більше не відчуваю себе якимось там гвинтиком у системі і перестав регулярно поглядати на годинник. Все абсолютно навпаки, кожен співробітник почувається потрібним компанії і бачить перспективи для свого подальшого розвитку у цій команді.

Колезі

Аджайлові команди відмовляються від формальних звітів, а кожен співробітник готовий прийти на допомогу колезі — "Один за всіх і всі за одного".

Підлітку

Ти маєш прагнути працювати саме в аджайлових командах. По-перше, для них найголовнішою є людина, а не річ. По-друге, в таких командах не змушують робити нікому не потрібної роботи, на кшталт написання звітів, які так ніхто й не прочитає. По-третє, в таких командах цінуються швидкий розвиток та зміни, що стимулюють до саморозвитку. 

На зборах керівництва

Існує два основні принципи аджайла:

- Над проектом мають працювати вмотивовані професіонали. Але щоб робота була виконана вчасно, команда має бути забезпечена підтримкою та довірою.

- Найкращі рішення народжуються у самоорганізованих командах.

У суперечці

- У моїй компанії неприпустимо запізнюватися або ж раніше йти з роботи. Також я дуже суворо ставлюся до термінів здачі всієї документації. І зі мною ніхто ніколи не сперечається. Мої підлеглі або дотримуються цих правил, або не працюють у моїй фірмі.

- Мені здається, що через такий метод, ваша фірма багато втрачає. Для прикладу, в моїй команді працюють справжні професіонали, і якщо хтось з них вносить зауваження до моїх розпоряджень, то я обов'язково їх розглядаю. Варто зізнатися, що таким чином ми уникли багатьох помилок. Та й взагалі, я прагну створити аджайлову компанію, тому намагаюся мінімізувати кількість формальної роботи. А щодо трудової дисципліни, то варто враховувати різні ситуації. Інколи своєму працівникові навіть потрібно дати додатковий вихідний, щоб він вирішив свої сімейні чи побутові проблеми і вони перестали його відволікати від роботи.

У програмуванні

Agile — це набір практик, процесів, підходів, які допомагають вчасно створити потрібний продукт.

Батькам

Аджайл — це спосіб мислення, який на перше місце ставить людину, а за головну мету має: формування професійної, вмотивованої та дружньої команди. А щодо роботи — то аджайл припускає, що змінювати продукт, можна не лише на стадії його розробки, а й після випуску. Тобто варто прислухатися до думки клієнтів та не боятися експериментувати.

Зацікавленому

Якщо власник продукту раптово зрозумів, що не врахував щось і екстренно звертається до своєї команди з думкою: "У нас все змінилося, потрібно робити інакше", а на обурення команди,відповідає: "Але ж у нас аджайл", — то це зовсім не аджайл. Але в ситуації, коли команда розуміє, що зробила щось не те, але готова змінити свою модель поведінки і зробити продукт, який справді буде цікавим і потрібним клієнту, — ось це вже аджайл.

Читайте також: Про що мова: 10 контекстів для слова "пансексуальність"

Подпишитесь на канал DELO.UA
Загрузка...
Загрузка...