Это новое delo.ua. Cайт работает в тестовом режиме

Стильно та свідомо: Як створити еко-інтер'єр

Стильно та свідомо: Як створити еко-інтер'єр
Правила та матеріали

Екологічний підхід варто застосовувати не лише при виборі продуктів харчування чи побутових хімічних засобів, але й предметів побуту та інтер'єру. А для того, щоб ця задача була максимально простою треба знати декілька правил та перелік потрібних матеріалів.

Основні правила екологічного інтер'єру:

1. Хороше освітлення. Його можна забезпечити, використовуючи енергозберігаючі люмінесцентні лампи. Як результат — отримуємо відмінне освітлення і економію природних ресурсів.

2. Відсутність в інтер'єрі зайвих речей. Для максимальної практичності й відсутності предметів, які дратують, всі меблі варто робити на замовлення. І звісно ж, використовувати натуральні матеріали, а також такі, які підлягають вторинній переробці.

3. Гармонійність. Не варто використовувати предмети меблів, що підкреслюють "природність" інтер'єру: кам'яна глиба посередині вітальні або стіл з цілісної деревини виглядатимуть якраз неприродно і претензійно.

4. Відмова від пластику та шкідливих для здоров'я матеріалів в інтер'єрі. 

5. Використання світлих кольорів.

Тож правила абсолютно не складні — головне кожну покупку заздалегідь продумувати, щоб не заповнювати дім зайвими меблями та непотрібними речами. А обираючи їх, звертати увагу на матеріали та якість виробів.

Як і що обирати

Меблі

Обираючи виробників меблів, звертайте увагу на тих, хто готовий детально розповісти про матеріали, які використовує. І звісно, походити й порозглядати вітрини й каталоги зайвим не буде, але купувати все ж варто на замовлення.

Текстиль

Зверніть увагу на конопляне волокно, яке вважається органікою в чистому вигляді. Справа в тому, що промислова конопля вирощується без використання хімікатів. У ній не заводяться шкідники — тож це просто не потрібно. А завдяки таким природним антисептичним властивостям цієї рослини, вироби з конопляного волокна є гіпоалергенними та безпечними.

Килими з овечої вовни

Килим завжди додає дому затишку й тепла. А якщо обрати килим ручної роботи, то це може стати й цікавим дизайнерським рішенням. До того ж овеча вовна вміє зігрівати та позбавляє від перевтоми. Саме тому під час хвороби лікарі радять носити саме вовняні речі.

Посуд

Тут теж є чудова альтернатива — глина. Адже це природний матеріал, який видобувають із верхніх шарів землі. Тобто вона — екологічно чиста та заряджена потужною енергетикою Землі. Також глина  впливає на якість, смак та термін зберігання продуктів. При цьому ви можете самі записатися на майстер-клас з гончарства й зробити щось власноруч. Такі речі будуть не лише корисними в побуті, а й матимуть власну історію.

Предмети повторного використання

Ще однією альтернативою для екодизайну можуть стати предмети з уже переробленого пластику. Це можуть бути горщики для квітів, кошики чи милі дрібнички. І звісно ж, завжди можна дати волю фантазії і знайти власний рецепт екологічного інтер'єру та дати друге життя тим речам, які вже є в домі.

Читайте також: Свідомо: Куди віднести речі, які вже не потрібні, але ще придатні для використання

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!