Это новое delo.ua. Cайт работает в тестовом режиме

Корпоратив без пластику: Що робити, щоб свідомо святкувати новорічні свята

Корпоратив без пластику: Що робити, щоб свідомо святкувати новорічні свята
Розповідає екоактивістка Євгенія Аратовська

У всіх корпоративи асоціюються з веселим настроєм, цікавим спілкуванням та врешті-решт смачними закусками та алкоголем. Але мало хто знає, скільки сміття залишається після кожного такого свята. І серед цього сміття чи не найбільше пластику, одноразового посуду, який вже не підлягає переробці і відправляється на звалище, де лежатиме сотні років. А виявляється уникнути цього сміття дуже просто. А як саме, — радить екоактивістка Євгенія Аратовська.   

Крок 1. Узгодити з керівництвом

Для початку потрібно узгодити ідею корпоративу без пластику з керівництвом. Є вірогідність, що такий корпоратив може обійтися трохи дорожче.

Крок 2. Знайти відповідальний кейтерінг

Це легко зробити, адже якщо ви клієнт і готові платити, кейтерінг погодиться працювати на ваших умовах.

Вимоги, які потрібно висувати до кейтерінгу:

1. Використовувати керамічний та скляний посуд. Альтернативою може бути біорозкладний одноразовий посуд на рослинних компонентах.

2. Відмова від пластикових соломинок чи шпажок.

3. Згода на сортування упаковки, яка утворюється під час заходу.

Крок 3. Знайти партнера по сортуванню

В Україні поки що небагато компаній, які цим займаються. Нещодавно така послуга з'явилася у нас, організації "Україна без сміття". Але будь-яка компанія, яка заготовляє вторсировину, потенційно може погодитися забрати сортоване сміття після корпоративу. Хоча це теж, імовірніше, все буде платною послугою.

Також ми не радимо, щоб сортування відбувалося будь-як на зусиллях кейтерингу. Тому що бракує досвіду без практики, часто сортування відбувається зі значними помилками і компанія, яка мала б забрати вторсировину, навпаки забере звичайне сміття. Тому краще, щоб на святі була присутня хоча б одна людина від служби сортування, яка б контролювала процес сортування.

Що можна відсортувати:

- картонні коробки і пакувальний папір

- скляні пляшки

- алюмінієві бляшанки

- жерстяні бляшанки і кришки, РЕТ пляшки для напоїв і води

- поліетилен пакувальний (стрейч плівка, обгортка для блоків пляшок)

- упаковка типу Tetra Pak

Крок 4. Запланувати безвідходні розваги

Відмовтеся від зайвих відходів: салютів, пластикових конфеті, повітряних кульок тощо.  Варто колективу пояснити, що відмова від таких речей — це не економія, а свідоме рішення не створювати зайвого сміття. Натомість, можна організувати щось корисніше, як змагання, лотереї, вікторини і так далі.

Крок 5. Знайти корисні еко подарунки

Часто після корпоративних свят ми приносимо додому багато різноманітних дрібниць, сувенірів та подарунків. Та, насправді, мало що з того різноманіття нам справді потрібно. Тому, якщо в компанії прийнято робити подарунки, то радимо продумати корисні подарунки із сенсом. Можливо, варто звернути увагу на вироби українських соціальних підприємців та водночас підтримати соціальний бізнес. По змісту це цінніше, ніж купувати це в імпортерів китайських товарів.

Корисні посилання, де знайти посуд біо та з паперу (без пластику) 

Біорозкладні горнятка Тарілка Chinet біла Тарілка паперова  Паперові соломинки Дерев'яні прибори та шпажки

Читайте також: Zero Waste: Що робити, щоб продукувати менше сміття