Это новое delo.ua. Cайт работает в тестовом режиме

Дивитись зараз: 10 фільмів, які варто подивитися для свідомого споживання

Дивитись зараз: 10 фільмів, які варто подивитися для свідомого споживання
Підбірка стрічок, які відкривають очі на реальність

Ми щодня виносимо повні пакети сміття, п'ємо каву з одноразових горнят та робимо масу емоційних покупок. Але дуже рідко замислюємося про наслідки такого активного споживання. При цьому прочитані статті про стан екології стимулюють до свідомого споживання лише на декілька днів або тижнів. Та побачені кадри з перерахованих далі фільмів забути буде складно.

Вода в пляшці/Tapped, 2009

Документальний фільм присвячений мільйонам пластикових пляшок, які щодня відправляються на звалище. У фільмі чимало фактів про "пляшкову індустрію" та до яких наслідків вона призводить. Стрічка змушує двічі або тричі подумати перед тим, як купити й викинути пластикову пляшку.

Майбутнє планети: Життя після людей/Life After People, 2008

У фільмі за допомогою цифрових зображень показано результати такого собі експерименту зі зникненням людей. Режисер прагнув показати, що станеться з мегаполісами та всією планетою якщо люди раптово зникнуть, а все створене для їх комфорту лишиться. І головне, яким чином вплине спадщина людської цивілізації на тваринний та рослинний світи.  

Сміття/Trashed, 2012

Вам відомо, що з 2012 року Україна посідає перше місце у світі за кількістю сміття на душу населення. Та проблема переповнених звалищ стосується не лише України, тож чи не тому документальна стрічка "Сміття" стала лауреатом премії "Оскар". У фільмі глядач спостерігає за актором Джеремі Айронсом, який подорожує світом та показує з одного боку прогрес і процвітання, а з іншого — гори сміття, які нікого не турбують. Побудовано фільм у формі серйозної розмови Джеремі Айронсона з вченими, політиками та людьми, здоров'я яких похитнулося через забруднення планети.

На кінці вудки/The End of the Line, 2009

Цим фільмом режисер Руперт Мюррей ставить перед глядачем питання: "Як довго людство зможе користуватися ресурсами морів та океанів при сучасних темпах добування корисних копалин?". Документалка про те, як люди власноруч знищують фауну океану, і які наслідки це матиме.

Сонячне таксі/Solartaxi, 2010

Як вважаєте, чи можливе існування автомобіля з нульовою емісією? Шкільний учитель зі Швейцарії Луїс Палмер об'їхав весь світ в авто на сонячних батареях. За два роки він проїхав 50 000 км через 40 країн. Таким чином Палмер хотів показати, що боротися з глобальним потеплінням можна за допомогою простих рішень. Свій автомобіль він зібрав власноруч разом з командою волонтерів. А дорогою вони підвозили всіх, хто просив.  

Реальна ціна моди/The True Cost, 2015

Захопливе документальне розслідування режисера Ендрю Моргана розповідає про всі таємниці фешн-індустрії. Автор фільму шукає відповідь на питання: "Як індустрія моди впливає на навколишнє середовище?". У пошуках він побував на головних подіумах світових столиць та у найбідніших районах країн третього світу. У стрічці про проблеми глобалізації і "фаст-фешн" висловились Стела Маккартні, екоактивістка і засновниця компанії Eco-Age Лівія Ферт та індійська екофеміністка Вандана Шива.

Дім/Нome, 2009

"Дім" — це вже робота відомого французького фотографа і борця за чистоту навколишнього середовища Яна Артус-Бертранда у співпраці з режисером Люком Бессоном. Документалка складається в основному з планів земної поверхні з висоти пташиного польоту, звідки добре видно природні пам'ятки і наслідки людської діяльності. За 18 місяців роботи над фільмом знімальна група побувала в 53 країнах. При цьому режисер отримав відмову в дозволі на зйомку у Китаї та Саудівській Аравії. В Індії було конфісковано близько половини відзнятого, а в Аргентині команді взагалі довелося провести тиждень в тюрмі. Та все ж стрічка вийшла та демонструвалася в 87 країнах у форматі відкритого безкоштовного показу. Але в деяких країнах він був заборонений.

Лід та небо/Ice and the Sky, 2015

Документальна стрічка про роботу Клода Лорія, який почав вивчати антарктичний лід у 1957 році. А вже у 1965  став першим вченим, який заявив, що причиною кліматичних змін є саме людина.

Нульовий вплив/No Impact Man, 2009

А цей фільм про те, що може зробити кожен аби врятувати планету. Відомий письменник та блогер Колін Бівен провів екологічний експеримент. Разом з родиною він продемонстрував, як можна виходити за рамки правил суспільства споживання. Вони довели, що навіть у Нью-Йорку можна відмовитися від промислових товарів, а всі відходи відправляти на переробку. "Нульовий вплив" саме про їх досвід та практичні лайфхаки.

ВОЛЛ-І/WALL-E, 2008

Науково-фантастичний мультфільм, який стане приводом поговорити про екологію з дітьми. Людство настільки забруднило планету побутовими відходами, що вона стала непридатною для життя. І поки люди втекли від сміттєзвалищ на величезний космічний корабель, на планеті лишаються маленькі роботи, які намагаються переробити тонни сміття.

Читайте також: Взрослым насрать на мое будущее: Поколение, которое сделало вопрос экологии повесткой дня

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!