о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Про що мова: 7 контекстів для слова "каросі"

Каросі, або кароші (яп. 過労死 — Karōshi, "смерть від перепрацювання") — раптова смерть внаслідок перепрацювання чи стресу або навіть суїциду.

Про що мова: 7 контекстів для слова "каросі" Про що мова: 7 контекстів для слова "каросі"

Останнім часом в суспільстві виник певний стереотип, що чим більше ти завантажений роботою — тим успішніший та заможніший. Яскравим прикладом шаленого та нездорового трудоголізму є японці. І саме в них виникло поняття "каросі", що позначає смерть від перевтоми. Що є ще одним аргументом для планування якісного відпочинку.

Подрузі

Ти чула про такий термін "каросі"? Це раптова смерть через перепрацювання. Японський термін, але він не є суто медичним, а скоріш соціомедичним і стосується випадків смертей, спричинених захворюваннями серцево-судинної системи через перепрацювання.

Студентам

Я розумію, що в період сесії у кожного з вас досить напружений графік. Також мені відомо, що частина з вас паралельно навчанню працює протягом всього семестру. Тому хочу наголосити, щоб ви не лише ставили перед собою амбітні цілі, але й вчилися відпочивати та цінувати своє здоров'я. Інакше можете зіткнутися з каросі, смертю від перевтомлення.

Колезі

Я звісно захоплююся твоїм ентузіазмом і працездатністю, але коли ти востаннє нормально спала та проводила на роботі менше 10 годин в день? Не хочу тебе лякати, але чи чула ти про таке явище як каросі? Медики кажуть, що особи, яких все ж зачіпає каросі, до цього мають чудове самопочуття.

Пацієнту

Всі показники в нормі, але я б радив вам більше відпочивати. І я зараз не про відпустку, а про зменшення робочих годин загалом. Інакше, боюся, що ви на власному прикладі дізнаєтеся, що таке каросі.

Під час суперечки

- Каросі — це проблема працівників, які по 12-15 годин проводять в цехах, працюють в душних приміщеннях, погано харчуються.

- Насправді, переважно каросі стосується успішних людей. Жертвою каросі став навіть один з прем"єрів Японії Обучі Кейзо.

У компанії

В Японії активно шукають способи запобігання каросі. Я вважаю, що закони, звісно, — це дієві зміни. Але роботодавці все ж вигадають, як їх обійти. Тому реальним дієвим рішенням може стати лише позиція громадян. Якщо кожен громадянин усвідомить проблему, яка стосується і його самого, не боятиметься про це говорити та проаналізує власну поведінку, чи не створює він сам проблем колегам чи підопічним, тоді буде найкращий результат. Починати треба з себе.

Зацікавленому

Робочий день довший за 8 годин негативно впливає на здоров'я працівників. І це вже доведено японцями. До речі, в них навіть прийнято Закон про розробку заходів з попередження смерті від перевтоми. І цікаво, що "проти" ніхто не проголосував. І за цим законом, попередження кароcі визнано обов'язком держави.  


Читайте також: Про що мова: 7 контекстів для слова "орбітинг"

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!

Подпишитесь на канал DELO.UAЗагрузка...
Загрузка...