о том, как делать бизнес и жить устойчиво

Про що мова: 10 контекстів для слова "панч"

Панч (від англ. punch — удар кулаком) — гостра фраза, спрямована на опонента, словесний випад, вбивчий аргумент

Про що мова: 10 контекстів для слова "панч" Про що мова: 10 контекстів для слова "панч"

Слово "панч" у суспільстві поки що мало відоме, але на це явище хоча б раз натрапляв кожен. Адже ситуація, коли вдавалося закінчити емоційну суперечку однією гострою фразою, акцентом на слабке місце опонента або ж, навпаки, розгублювалися після в'їдливого коментаря суперника, була у багатьох. І в обох випадках йдеться про панч. Питання лише в тому, хто його використав, — ви чи опонент.   

Колезі

Не розумію людей, які, навіть вітаючись, примудряються вколоти. Мені здається, що вони вважають панч проявом ерудиції, якоїсь кмітливості. Хоча це певною  мірою хамство.

Підлітку

Не обов'язково всі конфліктні ситуації вирішувати кулаками. Інколи достатньо просто підібрати влучні слова у відповідь. Нокаутувати людину можна й панчем.

Дитині

Панч — це слово чи фраза, яка може образити, зробити боляче. Буквально "панч" перекладається як "удар кулаком", хоча йдеться про "удар" словом. Тому перш ніж сказати якусь неприємну фразу, подумай, чи не буде комусь боляче від твоїх слів.

Подрузі

Вчора дізналася, що боксера, який зазвичай перемагає суперника нокаутом, а не по очках — називають панчером.

У компанії

Жаргонізм "панч" найчастіше зустрічається в реперських батлах. Панч — це рядок, який має привернути увагу глядачі та "зачепити" суперника. Тобто ця фраза має "вдарити" конкурента, максимально дотепно висміяти його, щоб надати переваги у батлі.

Тому, хто в темі

Подпишитесь на канал DELO.UA

В реп-батлах "панчі" розподіляються на декілька різновидів. Загальні, які можна використовувати у батлі з будь-яким опонентом, але справжні професіонали використовують цей прийом дуже рідко і лише в тих ситуаціях, коли втрачають контроль над ситуацією, а викрутитися потрібно. Адже, по суті, в таких батлах найбільше цінується саме індивідуальний підхід. А от особисті панчі стосуються конкретного суперника та пов'язані з його біографією, акцентуються на його слабких сторонах.  

Зацікавленому

Є ще варіант злиття слів "панч" та "лайн", тобто — "панчлайн". Це неочікуване завершення фрази чимось абсурдним, неочевидним та смішним.   

У суперечці

- Панч допомагає мені тримати мозок завжди в тонусі. Я маю весь час бути уважним і помічати всі дрібнички, якими можна підколоти колег чи друзів. А також це спосіб сказати всю правду в очі людині, а не вигадувати різні натяки.

- Але ж панчем теж можна зробити людині дуже боляче. Невже ваше бажання висловити свою думку чи, тим більше, тримати мозок у тонусі, варті того, щоб комусь було погано? Адже можна розв'язувати логічні задачі та висловити свою думку більш толерантним способом або й взагалі залишити її при собі.

Меломану

У музиці панчем називають щільний удар барабана, який чітко чути або акцентований щипок бас-гітари.

Новому працівнику

Не буду казати, що у нас дуже дружній колектив, адже у кожного співробітника складаються свої стосунки з колегами. Але в нас є два обов'язкові правила для всіх: по-перше, в нас кожен має бути готовим допомогти колезі, особливо новенькому. Тому, якщо виникають питання, за порадою можна звертатися до будь-кого і не варто соромитися. А по-друге, у нас заборонені плітки та панч.

Читайте також: Про що мова: 10 контекстів для слова "менспредінг"

А щоб бути в курсі найцікавішого з ZZА! — підписуйтесь на наш Telegram!

Загрузка...
Загрузка...